مدیریت فروشگاه،هایپر مارکت، فروشگاه زنجیره ای | افزایش فروش و جذب مشتری،

بازاریابی برندسازی جذب مشتری و افزایش فروش، هایپر مارکت، گالری، فروشگاه و مراکز خرید

مدیریت فروشگاه،هایپر مارکت، فروشگاه زنجیره ای | افزایش فروش و جذب مشتری،

بازاریابی برندسازی جذب مشتری و افزایش فروش، هایپر مارکت، گالری، فروشگاه و مراکز خرید

مدیریت فروشگاه،هایپر مارکت، فروشگاه زنجیره ای | افزایش فروش و جذب مشتری،

مشاور و مجری هایپرمارکت، مشاوره تحقیقات اجرا استقرار بازارسازی امکان سنجی ترفیع فروش بازاریابی و مشتری سازی بیش از صد ها فروشگاه در سراسر کشور ، مولف ومترجم 12 عنوان کتاب مرجع کاربردی تخصصی ---اصول و تکنیک های راه اندازی و استقرار فروشگاه و مرکز خرید

به شکل علمی حرفه ای و اصولی بر اساس آخرین متدهای روز دنیا

توسط دکتر علی خویه

www.khooyeh.ir
www.gmas.ir
09122991608


راهکارهای افزایش فروش فروشگاه ها و مراکز خرید مختلف

راه اندازی و استقرار واحد هایپر مارکت و فروشگاه زنجیره ای

هایپر مارکت و فروشگاه زنجیره ای شرکت ها و سازمان های جهت افزایش فروش و بهبود فروش


مشاور و مجری سیستم ها و برنامه های هایپر مارکت و فروشگاه زنجیره ای

مولف و مترجم اولین کتاب مدیریت فروشگاه چیدمان و مهندسی فروش در ایران

مولف و مترجم 12 عنوان کتاب تخصصی منبع دانشگاهی و کاربردی

مدرس دانشگاه

با بیش از 18سال تجربه اجرایی

مشاور فروشگاه های معتبر کشور

مشاور راه اندازی و پیشبرد فروش فروشگاه های معتبر

drmall.ir
salez.ir
دکتر مال DrMall مجموعه‌ای است از کارشناسان خبره و متخصص در صنعت خرده‌فروشی، که هدف آنها استانداردسازی فرایندهای مدیریتی و عملیاتی فروشگاههای زنجیره‌ای، هایپرمارکت‌ها و گالری های و مراکز خرید است.

این گروه با بیش از یک دهه تجربه علمی و عملی، از طریق عارضه‌یابی، استانداردسازی، آموزش، جاری‌سازی، راهبردی و ممیزی دوره‌ای، باعث رونق کسب و کار فروشگاههای بزرگ و کوچک و افزایش فروش آنها می شود. دکتر مال با دارا بودن ۴ دپارتمان مشاوره ، آموزش کاربردی، تحقیقات و اجرا، خدمات خود را که برگرفته از استانداردهای جهانی خرده‌فروشی است عرضه نموده و آماده همکاری با کلیه فروشگاههای زنجیره‌ای، هایپرمارکت ها و مجتمع های تجاری مراکز خرید در سطح کشور ایران و کشورهای آسیای مرکزی می‌باشد.

تیم تخصصی دکتر مال DrMall با استفاده از دانش روز، فناوری های نوین فروشگاهی و استانداردهای بین المللی موفق به طراحی، اجرا و راه اندازی پروژه های فروشگاهی در سطح کشور شده است. هم اکنون نیز مدیران این شرکت آمادگی کامل را دارند که با اشتیاق فراوان تجربیات گرانبها و ارزشمند خود را از ابتدای طراحی تا افتتاح فروشگاه در اختیار شما قرار داده تا با بالاترین میزان بهره وری ،ریسک سرمایه گزاری در این بخش را به حداقل برسانید.

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
آخرین نظرات
پیوندها
خرده فروشی به معنای فروش کالا به کاربران نهایی، نه برای فروش مجدد، بلکه برای استفاده و مصرف توسط خریدار است. خرده فروشی شامل فروش مستقیم از یک نقطه ی خرید به یک مشتری است که قصد استفاده از محصول را دارد. نقطه ی خرید می تواند یک فروشگاه خرده فروشی، یک فروشگاه اینترنتی، یک کاتالوگ یا حتی یک تلفن همراه باشد. تولیدکنندگان مقادیر بالایی از محصولات را به خرده فروشان می فروشند و خرده فروشان تلاش می کنند تا این مقادیر را به مشتریان خود عرضه کنند. در ادامه اهمیت خرده فروشی، تفاوت آن با عمده فروشی و انواع مختلف فروشگاه های خرده فروشی توضیح داده می شوند.


چرا خرده فروشی مهم است؟

خرده فروشان پیوند نهایی در زنجیره ی تأمین بین تولیدکنندگان و مشتری هستند. خرده فروشی مهم است چون به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا بر تولید کالاها تمرکز کنند، بدون اینکه حواس شان به تلاش مورد نیاز برای تعامل با کاربران نهایی که می خواهند آن کالاها را بخرند، پرت شود.
خرده فروشان باید خرید کالا را برای مصرف کننده تسهیل کنند. به همین دلیل فروشگاه های خرده فروشی بازاریاب دارند، فروشگاه های اینترنتی دارای خدمات مشتری زنده (گفت وگوی آنلاین) هستند و کاتالوگ ها توضیحات، عکس و شماره تلفن رایگان دارند.
خرده فروشی با مسائلی چون نمایش محصولات، توصیف ویژگی ها و مزایای محصولات، ذخیره کردن محصولات، پردازش پرداخت ها و انجام هر کاری برای رساندن محصولات صحیح با قیمت صحیح به مشتریان صحیح در زمان صحیح درگیر است.
بعضی خرده فروشان خدمات اضافی مثل مشاوره های خرید و کادو کردن کالا ارائه می دهند تا چیزی به تجربه ی خرده فروشی مشتری اضافه کنند و رضایت وی را افزایش دهند.

تفاوت بین خرده فروشی و عمده فروشی چیست؟

عمده فروشان فروش را در حجم بالا انجام می دهند و بابت بسیاری از جنبه های خرده فروشی که مشتریان انتظار دارند، مثل ظاهر عرضه، دغدغه ندارند.
عمده فروشان نمی خواهند با تعداد زیادی از کاربر نهایی سروکار داشته باشند. بلکه هدف آنها فروش حجم بالای کالا به تعداد کمی شرکت های خرده فروشی است.
برای یک عمده فروش نادر است که کالاها را مستقیما به مصرف کنندگان بفروشد. البته استثنائاتی برای این موضوع، باشگاه های انبار کالا مثل کاستکو (Costco) و بی جی (Bj) در آمریکا هستند. این فروشگاه های خرده فروشی یک شاخه از عمده فروشی و خرده فروشی هستند که فروش شان مستقیما به مصرف کنندگان است. اما در حجم بالا، فروش را انجام می دهند که اغلب به آنها اجازه می دهد تا قیمت ها را پایین تر از سایر خرده فروشانی که در حجم پایین می فروشند، تعیین کنند.
تفاوت عمده ی بین عمده فروشی و خرده فروشی در قیمت است. قیمت خرده فروشی معمولا بیشتر از قیمت عمده ی آن است. دلیل این مسئله این است که هزینه ی افزوده ی فروش کالا به کاربران نهایی که شامل نیروی انسانی، اجاره و تبلیغات است، در قیمت گذاری کالا در نظر گرفته می شود. در حالی که عمده فروش با چنین هزینه هایی سروکار ندارد و این امکان برای او فراهم است که کالاها را به قیمت پایین تری بفروشد.


زنجیره ی تأمین خرده فروشی چطور کار می کند؟

در زنجیره تامین خرده فروشی خرده فروش کالا را به دست کاربر نهایی می رساند.
زنجیره ی تأمین خرده فروشی شامل تولیدکنندگان، عمده فروشان، خرده فروشان و مشتری (کاربر نهایی) است.
عمده فروش مستقیما با تولیدکننده در ارتباط است، در حالی که خرده فروش با عمده فروش و نه تولیدکننده ارتباط دارد.
نقش های کلیدی در یک زنجیره ی تأمین خرده فروشی کلی به شرح زیر است:
  • تولیدکنندگان: کالاها را تولید می کنند، از ماشین آلات، مواد خام و نیروی انسانی استفاده می کنند.
  • عمده فروشان: کالاهای نهایی را از تولیدکنندگان می خرند و آنها را در حجم بالا به خرده فروشان می فروشند.
  • خرده فروشان: کالاها را در حجم پایین با قیمت بالاتر و قاعدتا به قیمت پیشنهادی تولیدکنندگان برای خرده فروشی، به کاربر نهایی می فروشند.
  • مصرف کننده: کاربر نهایی است که کالاها را برای استفاده ی شخصی از خرده فروش تهیه می کند.
با این حال، استثنائاتی برای این زنجیره ی تأمین خرده فروشی کلی، وجود دارند. بعضی از بزرگ ترین شرکت های خرده فروشی جهان مانند والمارت (Walmart) و آمازون (Amazon) به قدر کافی بزرگ هستند که بدون نیاز به یک عمده فروش به عنوان واسطه، مستقیما با تولیدکنندگان سروکار داشته باشند.


انواع فروشگاه های خرده فروشی

بعضی از انواع فروشگاه های خرده فروشی که مصرف کنندگان می توانند محصولات را برای مصرف و استفاده ی فوری خریداری کنند، عبارتند از:

۱. فروشگاه های زنجیره ای

طیف گسترده ای از کالاها را می فروشند که در دسته های مختلف در قسمت های متفاوت یک فروشگاه قرار گرفته اند. بعضی از دسته های این فروشگاه ها شامل کفش، لباس، محصولات زیبایی، جواهرات، لوازم خانگی و غیره می شوند. فروشگاه های شهروند و اتکا مثال هایی از این نوع فروشگاه ها در ایران هستند.

۲. فروشگاه های خواروبار و سوپرمارکت ها

همه نوع محصولات خوراکی و نوشیدنی را می فروشند و گاهی محصولات دیگر مثل لوازم خانگی، لباس یا لوازم الکترونیکی را نیز دربرمی گیرند.

۳. خرده فروشان دارای انبار

این فروشگاه ها ساختمان هایی شبیه انبار و بدون هیچ تجملاتی هستند که انواع مختلفی از محصولات بسته بندی در حجم بالا را به قیمت هایی پایین تر از خرده فروشی می فروشند. فروشگاه های کاستکو و بی جی در آمریکا که قبلا معرفی شدند، در این دسته جای می گیرند.

۴. خرده فروشان تخصصی

برندهایی هستند که بر دسته ای خاص از محصولات تمرکز دارند، مانند برندهای ورزشی نایک و آدیداس.

۵. خرده فروش دکه ای

معمولا بخشی از یک مجموعه ی خرده فروشی است که عمدتا بنزین می فروشد، اما طیف محدودی از کالاهای خواروبار و محصولات مرتبط با خودرو را نیز با قیمتی بالاتر از فروشگاه های معمولی عرضه می کند.


۶. خرده فروش تخفیفی

طیف گسترده ای از محصولات را می فروشد که اغلب دارای برچسب خصوصی هستند یا برندهای عمومی را با قیمتی پایین تر از قیمت خرده فروشی به فروش می رساند. مثال های این نوع فروشگاه ها در ایران، افق کوروش و جانبو هستند. در آمریکا برندهای فامیلی دلار (Family Dollar)، دلار جنرال (Dollar General) و بیگ لاتز (Big Lots) اغلب اجناسی از برندهایی که دیگر تولید نمی شوند را با قیمتی کمتر از قیمت عمده فروشی، می فروشند.

۷. خرده فروش موبایلی

این فروشگاه از یک پایگاه تلفن هوشمند برای پردازش تراکنش های خرده فروشی استفاده می کند و سپس محصولات خریداری شده را مستقیما برای مشتری ارسال می کند.

۸. خرده فروش اینترنتی

چنین فروشگاهی محصولات را از طریق یک فروشگاه اینترنتی می فروشد و خریدها را مستقیما به درب منزل یا محل کار مشتری ارسال می کند. این نوع خرده فروش فارغ از هزینه های اضافی است که یک خرده فروش سنتی درگیر آن است و معمولا قیمت آن از قیمت خرده فروشی معمول پایین تر است.
برگرفته از: thebalance.com  میترا دانشور منبع وبسایت چطور

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی